Blog

Érdekes információk és aktualitások a kozmetikum készítés világából
18 szept 2021

Ne maradj le az idei iskolánkról!

Az elmúlt másfél év mindannyiunknak nagyon nehéz volt. Olyan kihívásokkal szembesültünk, amikkel eddig sosem kellett szembenéznünk. Az otthoni munkavégzés, a kozmetikusok időleges bezárása, a boltokban való vásárlás korlátozása, és ezzel együtt az online bőrápolási tanácsok megsokszorozódása olyan feladatokat jelentet, amik azelőtt nem jelentkeztek ilyen súlyosan.

Az, hogy kozmetikumokkal kezdj el most komolyabban foglalkozni, sok szempontból segítség lehet. A kencék és a felépítésük megismerésével

  • végre nem leszel kiszolgáltatva a marketingszövegek gyakorlatlan szem számára sokszor félrevezető szavainak.
  • nem leszel rászorulva arra, hogy mástól kérj tanácsot a saját bőröd működésének megismeréséhez és a bőrápolási rutinod kialakításához
  • kozmetikusként, saját készítésű, személyre szabott kozmetikumaiddal akkor is tudod ápolni a vendégeid bőrét, amikor és ha korlátozások lépnek életbe
  • a kozmetikumkészítés manapság az egyik legkisebb anyagi ráfordítással elindítható vállalkozási forma. Ez nem azt jelenti, hogy könnyű elindítani, de a saját munkádon és elszántságodon kívül viszonylag kis anyagi befektetésre van szükség ehhez.

A Házikence Tanodában mi hiteles, elméleti felkészültségen és tizenkét éves szakmai tapasztalaton alapuló tudást osztunk meg veled arról, hogyan működnek és működnek jól a kozmetikumok. Az iskolánkban megtanulhatod,

  • hogyan tervezz személyre szóló, vagy akár a boltok polcaira is alkalmas kozmetikumot, a saját igényeid és rendszered szerint
  • hogyan értsd meg a kedvenc kozmetikumod összetételét és működési elveit a valóságban, esetleg hogyan készíts hozzá hasonlót
  • megszerzed azt a kozmetikumkészítési gyakorlatot, ami ahhoz kell, hogy jól eligazodj a természetes kozmetikumok világában, és ami abban is segít, hogy könnyebben megérthesd a kozmetikumok összetevő listáját.
  • hogyan alakítsd ki magadnak a kozmetikumokkal kapcsolatos saját elvrendszeredet, és hogy megértsd, miben és mikor érdemes kompromisszumot kötni.

Mindezt hiteles szakmai tapasztalattal rendelkező oktatókkal, és nyitott, mindenkire figyelő tanítási módszerrel.

Manapság, amikor ezen a piacon és ebben a témában olyan sok a félreértés, csúsztatás, de olyan sok a lehetőség és olyan érdekes tudás megszerzésére nyílik lehetőség, nagyon fontos, hogy az első igazi ismerkedésünk a témában hiteles forrásból származzon!

Várunk benneteket ebben a félévben is!